Mať vodičský preukaz je veľká zodpovednosť. V prvom rade musíte prejsť skúškami na vodičský preukaz. Dlhé učenie v autoškole vám dodajú informácie, ktoré ste doposiaľ nemali. Ako sa jazdí na križovatkách? Keď nie sú semafory, čo máte robiť? Viete, kto má prednosť a v akých prípadoch? To sa všetko naučíte priamo na hodinách v autoškole. Autoškola vás pripraví na jazdu aj pomocou cvičísk. Cvičisko je miesto, kde sa učíte jazdiť na aute. Ja som mala veľké problémy so spojkou. Netušila som, na čo slúži, no potom som bola jednou z najlepších, kto jazdil na cvičisku.

auto

Na cvičisku sa naučíte aj parkovať. Aspoň by ste mali. Pri skúškach píšete najprv test. Ten, keď správne urobíte, pošlú vás na jazdu. Skúšky sa robia v jeden deň, takže hneď potom viete, či ste autoškolu absolvovali alebo nie. Ja som bola tá šťastnejšia, ktorá urobila test aj jazdu na prvý pokus. Polovica z triedy neprešla ani len testom. Iní neurobili jazdu. Tým pádom nemohli dostať vodičský preukaz, ale museli si autoškolu zaplatiť ďalší krát. Nie je to ľahké urobiť skúšku z autoškoly. Mnohí frajeri, ktorí si mysleli, že autoškolu zvládnu, prepadli práve na jazde. A naopak tí, ktorí by jazdu spravili, neprešli testom. Máte vždy na všetko len jediný pokus. Keď sa zadarí, urobíte autoškolu veľmi ľahko.

urobenie autoškoly

Získanie vodičského preukazu môže byť aj veľmi nákladné. Ja som za autoškolu zaplatila takmer aj tisíc eur. No, a teraz nejazdím. Myslíte si, že mám vodičský preukaz zbytočne? Totižto nie. Aj keď nejazdím, nikdy neviem, kedy ho budem potrebovať. Ja mám na jazdenie šoféra, ktorým je môj manžel. Ten ma vždy dostanete tam, kde potrebujem ísť. Avšak, ak potrebujete sa nejako dostať do svojho zamestnania, práve šoférovanie vlastného osobného automobilu vám v tom veľmi pomôže. Ak sa nebojíte šoférovania a križovatiek, určite jazdite veľmi často, aby ste nabrali potrebné skúsenosti s jazdením.