Jesenné počasie najmä ku koncu tohto obdobia a začiatku zimy je typické hmlistým, daždivým, sychravým a neskôr aj mrazivým počasím, kvôli ktorému sa nám často nechce vôbec vyjsť z domu. Najhoršia situácia nastáva zväčša v skorých ranných hodinách, kedy musíme vstávať do práce a v nepriaznivom počasí sme nútení čakať na svoj spoj na autobusových zastávkach či železničných staniciach. Podobná situácia nastáva aj v prípade, ak cestujete každodenne do práce autom, pričom mrazivé rána spôsobujú, že musíte pravidelne v chladnom počasí odstraňovať z vášho vozidla vytvorenú námrazu.

jesenné obdobie

Rovnako chladné však býva počasie aj popri neskorších večerných jesenných prechádzkach v prírode či ak zavítate s vašimi priateľmi večer do mesta. Výber hrubšieho a teplejšieho oblečenia by ste v tomto období nemali naozaj podceňovať, pretože aj napriek slnečnému dňu môže počasie klamať a veľmi ľahko sa potom stane, že nachladnete a na niekoľko dní vás zloží choroba. Vrátane oblečenia, ktoré zahreje je tým pádom potrebné aj podporiť svoj imunitný systém doplnením dávok vitamínov či už vo forme prijímania dostatočného množstva ovocia a zeleniny, alebo doplnkov výživy, aby sa telo dokázalo v období rozšírených chorôb a chladnejšieho počasie lepšie brániť. Čo sa týka teplého oblečenia, dnešná ponuka na módnom trhu umožňuje rovnako široký výber pre dámsku zimnú módu, ako aj pre tú pánsku.

prechodná bunda

Muži vďaka tomu nemajú problém s výberom pánskej prechodnej bundy https://bigstarjeans.sk/c-muz/pc-panske-oblecenie/vrchny-odev-1471270993, ktorá v čase striedania sa dvoch ročných období poskytne žiadanú ochranu pred chladom. Vyberať môžete z mnohých moderných strihov, pričom každý pán si určite nájde taký kúsok, ktorý sa bude perfektne hodiť k jeho štýlu. Populárnym prechodným typom bundy zostáva už niekoľkú sezónu po sebe napríklad bunda typu bomber, avšak nezaostávajú za ňou ani stálice ako je džínsová alebo koženková bunda, či poriadne zateplené parky.