Existujú len dva typy ľudí, pokiaľ ide o mobilné telefóny. Jedna skupinka je stoj čo stoj za systém Android a druhá zasa za iOS od svetoznámej firmy Apple. Jedno aj druhé má svoje výhody, no aj nevýhody. Poďme sa na ne pozrieť.

iOS

Čo môže byť také skvelé na tomto systéme, že sa ho mnohí ľudia tak krvopotne zastávajú a považujú ho za ten najlepší? Nie to náhodou len o značke? Podobné otázky môžu víriť hlavou každému z nás. Vec, ktorú mobilom od firmy Apple naozaj nemožno vytknúť sú ich kvalitné fotoaparáty, ktoré sú v porovnaní s ostatnými výrobkami na trhu skutočne bezkonkurenčné.

Android ponúka väčšiu variabilitu

Smartfóny majú perfektný výkon, zabezpečená je ochrana dát a šifrovanie. Medzi ich nevýhody patrí určite vysoká cena a nutnosť dokupovať si takmer každý doplnok (ako napríklad nabíjačku) osobitne, keďže v balení pri vašom smartfóne ich skutočne nenájdete. Aj viaceré aplikácie nemajú ešte vyvinuté verzie pre tento systém, čo môže taktiež značne sťažiť používanie. Nakoniec, dôvodom, pre ktorý sa niektorí zástancovia apple výrobkov rozhodnú pre ne môže byť práve pocit, že doma vlastnia niečo značkové za kopu peňazí.

Skvelý fotoparát

Android

Existujú rôzne verzie Androidu (v závislosti od zariadenia). Prvým faktorom, vďaka ktorému sa smartfóny so systémom Android stávajú v očiach zákazníkov lepšie, je nižšia cena v porovnaní s iPhonmi. Používajú ho aj viacerí výrobcovia na rozdiel od iOS-u, takže je možný aj širší výber. V závislosti od výrobcu je potom možná aj rozšíriteľná pamäť. Všetky výhody tohto systému sú vlastne nevýhodami iOS-u. Smartfóny s týmto operačným systémom sú verejnosti dostupnejšie kvôli nižším cenám, kedy si ľudia môžu vyberať od nízkorozpočtových až po high-endové kusy. Vedia uspokojiť estetické potreby zákazníkov vďaka variabilite. Na záver už len dodáme, že sa nedá celkom dobre objektívne zhodnotiť, ktorý systém je lepší. Záleží na konkrétnych požiadavkách samotného kupujúceho. Úspech v oblasti predaja možno badať pri obidvoch softvéroch.