Čistenie zubov je veľi dôležité od malička. Dieťaťu musíte začať čistiť zúbky už, keď majú mliečne zúbky. Nespoliehajte sa na to, že mliečne zúbky časom aj tak vypadnú a narastú trvalé zúbky. Čistenie môžete vykonávať klasickou zubnou kefkou alebo aj elektrickou zubnou kefkou. V dnešnej dobe existujú aj elektrické zubné kefky určené práve pre malé detičky. Aj malé dieťa potrebuje získať návyky v čistení zúbkov. Pravidelným čistením minimálne dvakrát za deň ho získajú. Z čistenia zúbkov si vytvoria zábavu, ktorú budú chcieť vykonávať samostatne. Dôležité je, aby ste deťom zúbky dočistili práve vy. Nespoliehajte sa na to, že dieťa si vie poriadne vyčistiť svoje zúbky.

čistenie zúbkov detí

Aby ste svoje zúbky mali poriadne vyčistené, mali by ste sa opýtať a objednať sa na zubnú hygienu. Na zubnej hygiene, respektíve dentálnej hygiene, sa používa na hĺbkové čistenie kvalitná zubná technika, ktorú nevlastní každý jeden zubný lekár. Dentálna hygiena je vynikajúcou vecou, ktorú by ste mali praktizovať aj viackrát za rok. Pravidelnou dentálnou hygienou budete mať svoje zuby naozaj kvalitne vyčistené. Pieskovanie je zubná metóda, ktorá sa využíva pri dentálnej hygiene. Ďalej je čistenie vykonávané pomocou rôznej zubnej techniky a aj zubnej niti.

zubár

Kvalitný zubár musí mať veľkú prax vo svojom obore. Skúsenosti sú veľmi dôležité. Zubári ich získavajú práve počas študovania na vysokej škole, kde sa učia rôznym zubným metódam. Pravidelným úkonom zubárov sú preventívne prehliadky a opravovanie zubných kazov. Aj čistenie zubného kameňa patrí medzi základné povinnosti, ktoré vám váš zubár musí vykonať. Nebojte sa zubnej prehliadky a praktizujte ju pravidelne aspoň raz za rok. Vyhnete sa zbytočným problémom so zubami. Vaše zuby budú krásne a zdravé a môžete sa na hocikoho pekne a milo usmiať kedykoľvek sa vám zachce.