Slováci a Maďari - Zoltán Pástor

Slováci a Maďari - Zoltán Pástor

Popis tovaru

Predkladaná monografia je syntetickým pohľadom na viac ako tisícročie vzájomnej koexistencie a konfrontácií, s dôrazom na retrospektívu bilaterárnych politických vzťahov za ostatné dvadsaťročie. Čitatelia na oboch stranách hranice by mali mať na pamäti autorovo krédo, ktoré v diele vyjadruje nie vlastnými slovami, ale dvojnásobnou citáciou výroku Imricha Kružliaka: "Objektívna situácia je taká, že musíme ísť so svetom. Nemôžeme viac vstúpiť do nacionálneho izolacionizmu, musíme ísť s Európou a so sebou, lebo tam je naša budúcnosť."

Dielo je pokusom o reflexiu názorov a problémov bez nároku na komplexnosť, ktorá by si vyžadovala hlbšiu analýzu slovensko-maďarských a maďarsko-slovenských vzťahov na základe znalosti existujúcich prameňov a odbornej literatúry aspoň v stredo-východoeurópskych súvislostiach.

Parametre tovaru

Žáner :

Dejiny

Žáner :

Politika, hospodárstvo

Nakladateľstvo :

Vydavateľstvo Matice Slovenskej, s. r. o.

Autor :

Zoltán Pástor

Počet strán :

251

Datum vydání :

2011

Slováci a Maďari - Zoltán Pástor

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

Stráženie ceny

Môžeme vás informovať o každom poklese ceny, alebo až vo chvíli, keď cena klesne pod vami zadanú úroveň. Zasielanie správ môžete kedykoľvek zrušiť prostredníctvom odkazu, ktorý je súčasťou každého informačného emailu.

Slováci a Maďari - Zoltán Pástor

9,37 €

  • Upozorniť na každé zníženie ceny
  • Každodenné informácie o cene
  • Upozorniť až cena klesne pod