Spoločnosť Schoeller Allibert je známa svojimi inováciami v oblasti prepravných a manipulačných plastových obalov. Nielen, že ponúka kvalitné obaly pre rôzna odvetvia a druhy priemyslu či poľnohospodárstva, aj ich neustále vylepšuje a pridáva mnohé prvky, ktoré následne zlepšujú napríklad manipuláciu, vylepšujú použiteľnosť a funkcie obalu, trvanlivosť obsahu, či v neposlednom rade lepšiu manipuláciu s obalmi, ich skladovaním alebo prepravou.

pivne prepravky

Obaly sú v rôznych produktových radoch podľa toho na čo konkrétne sú určené a mnohé z nich už získali prestížne ocenenia, ako je napríklad Obal roka. Tento rok sa spoločnosť Schoeller Allibert môže pochváliť ďalším zaujímavým ocenením a je to Cena za druhé miesto v súťaži NL Packaging https://www.schoellerallibert.com/sk/novinky/cena-za-druh-miesto-v%20sai-nl-packaging-awards-pivn-prepravka-corona-s-20-priehradkami. Táto cena bola udelená obalu prepravky na pivo s 20 priehradkami s názvom Corona. Ide o veľmi zaujímavú prepravku, čo sa týka dizajnu i prevedenia materiálov. Využíva totož miešanie viacerých materiálov a okrem iného aj morského plastu, získaného z oceánov.

prepravky na flasky

Pridávanie podobných materiálov a ich využívanie sa dnes považuje za vysoko trvalo udržateľné. Miešanie rôznych plastov a ich nedokonalé spojenie, vytvára na prepravke aj jedinečný originálny dizajn, určitú mozaiku, ktorá naozaj skvelo vyzerá. Spoločnosť tak získala druhé miesto v ďalšom prestížnom ocenení prepravných obalov., ktoré si môže pridať k mnohým, čo už získala doteraz. Obaly SChoeller Allibert jednoducho v sebe spájajú viaceré aspekty. Praktickosť, vysoké technické prevedenia, mimoriadny dizajn a ekologické riešenia. Recyklované a recyklovateľné materiály sú úplnou samozrejmosťou, ktorá v dnešnej dobe tvorí základ celej koncepcie – nakoľko sa jedná o plastové materiály.