Poznáte ten pocit, keď prídete do obchodu a všetko má vyššiu cenu, než malo? Tak vitajte v realite. Od covidu sa potraviny a vlastne všetky veci začali zdražovať. A nie je divu. Obchody chcú totiž čím ďalej tým viac peňazí, aspoň ja si to tak teda myslím. No ale späť k veci. Už ste premýšľali nad nejakou finančnou rezervou, alebo nejakou investíciou? Minimálne finančná rezerva by sa hodila každému človeku a každý by ju mal mať. Nikdy totiž neviete, čo sa môže stať. Tým nemyslím nič hrozné, ale len treba to, že sa môže rozbiť práčka, chladnička, sporák a budete musieť kupovať niečo nové. Dám vám príklad z reality – my sme pred dvoma rokmi s priateľom kupovali novú posteľ.

s

A ajhľa – asi pred pol rokom už začala byť zlá. Zatiaľ sa teda tak tak drží, ale nie je to žiadna sláva. A pokiaľ máte finančnú rezervu, tak si ju môžete hneď kúpiť. Ale pokiaľ nemáte, tak je to trochu ťažšie a musíte premýšľať, ako takú finančnú rezervu získať. A ak máte stabilný príjem, materskú, alebo tak, tak je to úplne jednoduché. Ja som si od roku 2023 začala odkladať každý mesiac 600 korún a dávať ich do banky do takých fondov, ktoré by po pár rokoch mohli vyniesť krásne peniaze.

s

Stačí si každý mesiac nejakú čiastku odkladať (to, koľko si budete odkladať, je len na vás) a uvidíte za pár rokov, koľko budete mať nasporených peňazí. Ono sa to nezdá, ale pár korún na pár korún a za pár rokov z toho bude slušná čiastka. Takže takto vlastne tie peniaze „odložíte“ a ono vám to môže vyniesť ďalšie peniaze. Alebo je tu ešte jedna varianta – zlaté tehličky na predaj. Tie nakúpite a čakáte, až sa ich hodnota za pár rokov zdvihne a tiež vám to vynesie slušnú čiastku. A čím viac tých tehličiek máte, tým samozrejme lepšie. Investovať sa v dnešnej dobe dá, iba musíte vedieť ako a vedieť a chcieť to využiť. Tak neváhajte a skúste to.