Veľa ľudí má v sebe ten pud, že si strážia to, čo poznajú a na čo sú zvyknutí. To znamená, že zároveň sú nedôverčiví k novým veciam. Každá generácia sa najradšej obklopuje s vecami, s ktorými je už dobre oboznámená. Nechce sa im skúšať nové veci, nie je to „nič pre nich“. A už vôbec nie, keď za tieto nové veci musia zaplatiť.

Preto je celkom pochopiteľné, že nie každý prijal pozitívne krok EÚ, ktorá zamedzila pokračovanie výroby klasických žiaroviek a mnohí ľudia museli začať kupovať zdroje osvetlenia, s ktorými osobne neboli príliš oboznámení. Pritom však ide o úspornejšie alternatívy. Úsporné žiarivky a hlavne led svetlá, kam môžeme zaradiť v súčasnosti už obľúbené led žiarovky e14 Ledprodukt.sk.

žiarovka

Práve tieto technologicky nadradené a modernejšie zdroje využívajú k žiareniu svetlo emitujúce diódy (Light Emitting Diode). Ich pravidelný chod je energeticky úsporný, čím pravidelne šetria elektrickou energiou a navyše majú oveľa dlhšiu životnosť. Tá sa odhaduje na cca 50 000 hodín žiarenia. Spojením týchto dvoch vlastností ako úspora a vyššia životnosť sa zároveň nemusíte báť nechať v prevádzke takéto svetlá aj o niečo dlhšie, než ste boli zvyknutí. Môžu svietiť, veď žerú minimum energií a takisto niečo vydržia.

  • V porovnaní s klasickými žiarovkami sú úspornejšie až o 90%!

počítačová myš

Takáto situácia je trochu podobná môjmu osobnému zážitku s tým, ako som mojich rodičoch naučil mať rád internet a počítač. Je to trochu odbočenie od témy, ale podstata je podobná. Takisto si mysleli, že internet nie je a nebude nič pre nich. Jedného dňa som im ale zapojil taký starý počítač a napojil ho s routerom. Tak sa im to zapáčilo, že už za pár mesiacov si kúpili nový počítať a dodnes každý večer trávia čas práve na internete, kde vyhľadávajú kopec zaujímavých (aj menej zaujímavých) vecí. A sami boli prekvapení, aké je to jednoduché a o koľko by prišli, ak by túto „novinku“ naďalej ignorovali.