Pokiaľ hľadáte nové osvetlenie s naozaj dostatočne dlhou životnosťou, výdržou a intenzitou svetla, ktorá zostane ostro svietiť po celý čas, odpoveďou sú LED svetlá. Nie nadarmo patrí LED osvetlenie v súčasnosti na trhu k najčastejšie vyhľadávaným druhom svietidiel. Vrátane základného osvetlenia v denných farbách teplej, studenej alebo neutrálnej bielej, ktoré dokážu jasne presvetliť akékoľvek priestory, sú veľmi obľúbené i farebné verzie LED svetiel. K najžiadanejšiemu typu LED svetiel patria pravdepodobne svetelné pásy, ktoré môžeme na trhu nájsť hneď v niekoľkých farebných prevedeniach od klasickej bielej, cez červenú, zelenú, modrú až po fialovú.

farebná LED dióda

Ak však patríte k ľuďom, ktorým sa jedna a tá istá farba po čase zunuje alebo ich rýchlo prestane baviť, vhodnejším riešením pre vás namiesto jednofarebných LED svetelných pásov budú viacfarebné, vďaka ktorým môžete farby neustále meniť alebo ich striedať podľa nálady. K najnovším trendom v oblasti viacfarebných svetelných pásov patria RGBW LED pásy, ktorých názov sa dá preložiť podľa anglických pomenovaní farieb ako: R – red (červená), G – green (zelená), B – blue (modrá) a W – white (biela). Ako možno po preložení významu jednotlivých písmen badať, ide o svetelné pásy, ktoré kombinujú červené, zelené a modré LED diódy s klasickými bielymi diódami.

farebný LED pás

Takýto LED pás predstavuje tým pádom skombinovaný RGB pás a klasický biely pás dokopy do jedného LED pásu, na základe čoho si viete užívať výhody oboch v jednom. Prostredníctvom takéhoto spojenia je možné s pomocou farebných kombinácií týchto diód namiešať rôzne farebné odtiene svetla, ako je napríklad rúžová, oranžová, žltá, tyrkysová a množstvo iných odtieňov. V prípade, že však plánujete takýto svetelný pás nainštalovať ďalej od jeho RGBW prijímaču, prípadne bude pás smerovať v oblasti rohov miestnosti do iného smeru, budete k nemu potrebovať aj dodatočné príslušenstvo v podobe RGBW kábla.