Obdivuhodné horské prostredie, ktoré je prístupné električkou alebo lanovkou, je charakteristickým znakom švajčiarskej vonkajšej kultúry.

So švajčiarskou efektívnou železničnou sieťou, ktorá sa pripája k väčšine horských destinácií, si môžete vybaviť švajčiarsky cestovný doklad (ktorý zahŕňa železničnú, autobusovú a lodnú dopravu) namiesto prenajatia auta. Tento preukaz vám tiež umožní flexibilitu prehliadnuť rôzne druhy miest podľa potreby.

jezero

Nie je prekvapením, že švajčiarsky cestovný systém funguje ako hodinky. Od cesty z bodu do bodu na denné horské výlety zistíte, že sieť je príjemná a pohodlná, s krátkymi spojmi a bez strateného času. Vybrať si výlety po horách sú zahrnuté v Swiss Travel Pass.

Najlepšie výhľady vo Švajčiarsku:
Využite čas na prehliadku ďalších populárnych horských destinácií v blízkosti Interlakenu a jazera Lucerne – vrátane kultového Mount Pilatus, domova najsilnejšej ozubenej koľajnice na svete s 48% -ným stúpaním. Objavte aj niekoľko menej známych drahokamov a tu je niekoľko obľúbených:

Bettmeralp
Prístupná horskou električkou je táto vysokohorská dedina bez áut autentická. Môžete sa voziť rannou električkou s mladými ľuďmi, ktorí idú do školy. Obec je vstupnou bránou na výlety so sprievodcom do Veľkého Aletschského ľadovca, ktorý je zapísaný na zozname Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Prejdite električkou do Bettmerhornu alebo do najvyššieho bodu v Eggishorn pre nádherné panorámy.

lanovka

Brienz Rothorn
Táto očarujúca železničná parná stanica prepravuje vysoko nad tyrkysovými vodami jazera Brienz, kde si myslíte, že žiadny vlak nemôže prechádzať. Cestujúci si môžu vychutnať nezvyčajnú geologickú scenériu vysokých útesov a vrcholov so špicatými okrajmi. Na vrchole môžete prenocovať alebo obedovať v miestnej chate.

Engelberg
Obľúbená medzi miestnymi obyvateľmi pre letné a zimné alpské športy, táto dedina je tiež domovom Titlis Rotair, prvej svetovej lanovky. Návštevníci si môžu pozrieť výrobu syra v historickej kláštornej mliekarni a vziať si lanovku nazývanú „Buurebahnli“, ako formu výťahu na turistické chodníky.
Harder Kulm
Miestna hora ponúka lanovku na vrchol a poskytuje nádherný výhľad na údolie medzi jazerom Brienz a jazerom Thun. Vychutnajte si pešie túry, večerajte v reštaurácii Panorama alebo relaxujte na terase pri pozadí mohutného pohoria Jungfrau.