Najčastejším prehreškom proti bezpečnosti počas vianočných sviatkov je nákup nekvalitných svetelných ozdôb na stromček či dom, a tiež inštalácia svetielok, ktoré sú určené do interiéru, do vonkajšieho prostredia. Následne dochádza ku skratom a odtiaľ je už len krôčik k požiaru. Prežiť Vianoce v zdraví a bez nejakých materiálnych strát je možno dôležitejšie ako sa vám zdá, pretože pribúdajú prípady, keď vinou nedostatočného zaistenia bezpečnosti vyhoria celého domy. Pri manipulácii s elektrickými zariadeniami by sme mali byť maximálne opatrní a používať iba tie, ktoré majú certifikáty bezpečnosti. Je jasné a pochopiteľné, že najkrajšie sviatky v roku si chceme užiť čo najviac a s tým sú spojené aj rozličné druhy výzdoby, nielen stromčeka, ale aj fasády domov, okien, balkónov a podobne.

Túto čarovnú atmosféru nič nenahradí

Správny výber osvetlenia môžete konzultovať s predajcom, ktorý vám odporučí ten najvhodnejší výrobok. V súčasnosti sú to LED výrobky, napríklad svetelné reťaze, ktoré sú určené do exteriéru. Tie sa od interiérových líšia konštrukciou, preto tento fakt treba pri nákupe zdôrazniť. Ide o výrobky s vyššou IP ochranou, čo zaručí ich bezchybné a bezpečné používanie aj počas nečasu, mrazov či dažďa, a pritom svetelna retaz na dom nestratia svoju kvalitu a nezníži sa ani ich svietivosť či intenzita svetla.

Na vidieku sa so svetelnými ozdobami môžu pohrať jednotliví majitelia domov, každý si totiž môže ten svoj vyzdobiť podľa vlastného vkusu, svetelná LED reťaz je na stvorená. Bezpečné používanie vám zaručí napríklad reťaz napojená na batérie, teda nie do elektrickej siete. Takto síce https://dennikn.sk/903663/nobelovka-za-mier-je-opat-z-ineho-vesmiru-sice-ovela-krajsieho-ale-ineho/ je jej výdrž časovo obmedzená, no bezpečnejšia. Po nabití batérií či ich výmene za nové môže osvetlenie naďalej fungovať.

Zapájajte len certifikované výrobky

Internetové predajne sa už zásobujú týmto sortimentom, aby ponúkli ľuďom pekné a farebne pestré reťaze, napríklad v bielej teplej či studenej farbe, ale aj základné farebné varianty modrú, zelenú, červenú a ružovú. Čas pred vianočnými sviatkami tak môžete venovať výberu tej najkrajšej farebnej reťaze na ozdobenie terasy, záhrady, fasády domu či garáže a podobne, aby ste si túto nádhernú hru farieb počas Vianoc už iba vychutnávali.