Pre niekoho stačí ak ho len umyjete či povysávať. No to nemusí stačiť. Musíte sa pozrieť aj pod kapotu pod ktorou sa nachádza množstvo hadiciek či rôznych súčiastok o ktoré sa musíte postarať. Nehovoriac o klimatizácií v ktorej sa množia množstvo baktérií.
 
ferrari

»          Áno je treba aby ste vyčistili aj klimatizáciu. Môže sa v nej nachádzať množstvo baktérií ktoré spôsobujú nepríjemné zápachy. 
 
Kvapalina sa mení z tekutej na plynu , a tým vzniká chladní vzduch. Tento vzduch sa práce vyparuje z vyparniku a ak sa termo vyparniku nevizifinkuje , môže sa po jeho spustený spustiť nepríjemný zápach. Ak tento vyparnik nebudete pravidelne čistiť , môžu sa baktérie množiť , a baktérie môžu upachať hadičky cez ktoré preniká tento vzduch. Ak sa upachajú, potom budete musieť rozobrať celú palubnú dosku.

palubka
 
»          Zápach klimatizácie sa nedá odstrániť žiadnym osviežovačom vzduchu. Toto zápach osviežovač prebije a nemiesto peknej vône budete mať vo svojom aute hnusný odporný zápach. Preto je dobré ak navštívite autorizovaný servis ktorý sa  klimatizácie postará . Majú totiž zariadenie ktoré dokáže odstrániť zápach z bakterii . Prípade ak sa rozumiete autám , môžete vyčistiť klimatizáciu aj sami, pomocov granátového čistiaca ktoré odstránia baktérie aj nepríjemný zápach.
 
Neviem koľko oprava klimatizácie bude stáť , avšak môže to závisieť aj od roku výroby auta.  Samotnú udržbu klimatizácie nie je dobré ak robíte každy mesiac , stačí ak údržbu urobíte raz za mesiac a môžte to byť pred jarou , alebo počas horúcich letných dní , keď sa spúšťajú klimatozavie na autách.

klimatizace
 
»          Na záver upozornenie. Klimatizaciu by mal robiť len servis , pokiaľ sa nerozumiete autám radšej to nechajte na odborníkov pretože zlá údržba môže spôsobiť že sa môžu poškodiť hadičky , či čerpadlo na klimatizacii, a oprava Vás môže vysť až na niekoľko stoviek eur závislosti od poškodenia.