Vodiči sa za volantom musia sústrediť na jazdu na 100%, potrebujú mať „čistú“ hlavu a byť v pohode, aby mohli bez problémov prejsť daný úsek a dôjsť do cieľa v poriadku. Všetko, čo sa týka vodiča a jeho správania vo vozidle počas jazdy sa dá ovplyvniť, ale existuje aj čosi medzi nebom a zemou, na čo my, ľudia, nemáme dosah.

Nechať zničiť takýto skvost je hriech

Vozidlá, zaparkované pred bytovkami a na voľných priestranstvách musia čeliť mnohým nástrahám, nielen od ľudí, ale aj od rozmarov počasia, ktoré si v poslednom období robí čo chce. Znenazdania na nás spustí spŕšku krúp, ktoré sú súčasťou silných búrok, ich veľkosť býva až závratná, a tak v tomto čase hľadáme úkryt, no vozidlá si to odnesú najviac. Obité od popadaných krúp nám potom robia škrty cez rozpočet, lebo opravy nebývajú najlacnejšie.

Našťastie, v servisoch už praktizujú najnovšie metódy opravy priehlbín po krúpach a sú na takej úrovni, že vozidlo po nich vyzerá ako nové a voľným okom nemáte šancu zistiť, že bolo opravované. Metóda sa nazýva PDR, paintless dent repair, má oprava preliačin mnoho výhod a vodiči sú z nej vo vytŕžení. Mnohí totiž neveria, že automobil bude opäť ako predtým, no o tom sa už presvedčili mnohí vodiči v celej Európe, ale aj za jej hranicami.

Efektivita PDR opravy udivuje všetkých, je rýchla, výsledok je fakt jedinečný, po nej nezostávajú na karosérii žiadne defekty ani iné poškodenia a najdôležitejšie je, že túto metódu akceptujú aj v servisoch, v autobazároch, v poisťovniach či fabrikách a, samozrejme, aj zákazníci. Opravou PDR metódou získate doživotnú záruku na všetky ďalšie PDR opravy.

Počasie nemáme vo svojich rukách

Pre vodičov je dôležité, že výsledky opravy nevidieť voľným okom, oprava nemá vplyv na jeho poistenie. Vyrovnávanie priehlbín sa vykonáva vyťahovaním z vonkajšej vnútornej strany karosérie alebo vytláčaním zvnútra. Výber spôsobu je podriadený možnosti prístupu k poškodeniam na karosérii. Vytláčanie sa vykonáva špeciálnymi nástrojmi a pri vyťahovaní je potrebné použiť „hríbiky“, ktoré deformácie ťahom vyrovnajú. Drobné nedokonalosti sa potom ešte doklopávajú do dokonalosti, aby bola karoséria na pohľad bez poškodenia. O oprave sa môžete presvedčiť iba ak použijete PDR lampu.