Dnes všetci rozmýšľajú kam investujú svoje peniaze a či má zmysel zaplatiť viac. Zvoliť menšiu kvalitu a aj cenu alebo vybrať vysokú kvalitu s vyššou cenou. Povedzme si pravdu. Priemerný Slovák si musí dobre premyslieť ako bude nakupovať. Keďže niektoré položky sú menšie a niektoré väčšie, na mieste je zdravá úvaha pred kúpou. Ako mladá rodina sme konečne dostavali dom a nasťahovali sme sa. Samozrejme ostali nám ešte nejaké drobné resty v zariaďovaní ale tie už postupne dorábame. Ako posledná sa dostala na rad terasa. Vnútro domu je predsa dôležité a dostavať terasu bol neskorší nápad. Páčila sa mi predstava ako si môžem vypiť rannú kávu v hojdacom kresielku a budem pritom počúvať ako vtáčiky čvirikajú- milujem jar.

z terasy chcem mať dobrý výhľad na kvety

Kedy už konečne príde? Presne som videla ako mi v rohoch pri dome stoja črepníky s kvetmi a popínavkami. Máme celkom slušnú rozlohu záhrady a do leta chceme postaviť ešte bazén. Záhrada je krásna, farebné kvety, stromčeky, trávy kríky. Prípravu na výsadbu som plánovala tri mesiace. Konečne sa začína krásne zelenieť. Jeden víkend sme boli u známych a tí nedávno prerábali terasu. My sme terasu nikdy predtým nemali. Pamätám si, že mali zábradlie a na ňom takú pevnú plachtu s dekorom kameňa, tá sa im skoro zunovala a vybledla. Vymenili ju za umelé panely s listami. Keď sa deti hrali na malom ihrisku čo majú pri terase, musela jedna z nás vždy stáť. Ako my aj oni majú terasu vyvýšenú a panely celkom zakrývali výhľad.

rada cvičím v prírode, preto som si aj zariadila bohatú záhradu

Aj som sa pýtala, či nebude lepšie sa ich proste zbaviť a vidieť rovno na deti ale potom vraj nepríjemne prefukuje. Tak to ma predtým nenapadlo. Teraz mám už odsledované vychytávky a viem čomu sa chcem vyvarovať. Teraz mali zasa nové ale nie paneli ale celé zábradlie. Kombinácia skla a nerezu bola perfektná. Nič do očí bijúce, príjemné a hlavne presvetlené a videli sme na deti. Konečne sme si mohli ku káve všetci sadnúť. Hneď som ich začala spovedať kde, kedy, ako a za koľko. Zaujímalo ma či sa im oplatilo kúpiť sklenené zábradlie. A vraj áno a urobili by to znovu. Odporučila mi firmu, ktorá im ho vyrobila aj nainštalovala. Dnes už stojí sklenené zábradlie na terasu aj na tej mojej a nenechám na neho dopustiť. Urobili sme dobrý krok a sme veľmi spokojný.