Nasťahovať sa do nového bytu je pre ich majiteľov potešenie, začínajú totiž novú etapu života a zariadiť si ho môžu podľa svojich predstáv. Všetko, čo musia vyriešiť pri jeho zariaďovaní podriaďujú potrebám a nárokom všetkých obyvateľov, takže aj pri navrhovaní kúpeľne je dôležitá sklenena zastena zhoda v názoroch, či tam bude nainštalovaná vaňa alebo sprchový kút.

V návrhu treba zohľadniť všetky pre a proti

Najnovšie trendy však jasne uprednostňujú sprchovacie kúty, ale ani vane celkom nevymizli ani z nových kúpeľní, vyberajú si ich hlavne rodiny s deťmi, kedy je vaňa praktickejšia. Pri rozhodnutí umiestniť do kúpeľne sprchovací kút je nutné mať aj predstavu o jeho type, rozmeroch, materiálovom prevedení a dispozičnom rozmiestnení v priestore. Existujú už aj hotové sprchovacie boxy, ktoré stačí napojiť na vodu a ukotviť.

Moderné kúpeľne však zariaďujú väčšinou mladí projektanti, ktorí vedia pracovať s materiálmi a štýlom, ktorý je práve trendy, a tak sú ich výtvory niekedy pekne originálne. Také si do svojich bytov umiestňujú prevažne mladí ľudia, ktorí ešte nemusia dbať na praktickosť, ale si môžu dovoliť vychutnať dizajnové nápady. Medzi také sa dajú zaradiť aj sklenené zásteny, ktoré tvoria sprchový kút bez dverí, najtrendovejší spôsob vytvorenia priestoru na sprchovanie.

Walk-in sa stali praktickou súčasťou moderných kúpeľní, ide o sklenené steny, ktoré umožňujú ohraničenie sprchovacieho kúta, ale nemajú dvere, takže prístup je oveľa jednoduchší a rýchlejší. Zásteny zo skla však môžu mať aj dvere, posuvné alebo otváravé, na ich výrobu sa používa sklo s hrúbkou 8 až 12mm, väčšinou číre, ale verzie v matnom, pieskovanom alebo inak graficky upravenom povrchu skla sú žiadané a svojim spôsobom aj originálne.

Aj takto môžu vyzerať dvere...

Sklo na zástenu je možné vložiť do hliníkového či nerezového rámu, rozličného priemeru a v lesklej či matnej úprave povrchu alebo ho nechať bez rámov a priznať tak jeho čistotu. Obidva spôsoby sú zaujímavé a pre zákazníkov je dôležité, aby boli urobené kvalitne. Nadčasovosť a jednoduchá údržba sklenenej zásteny sú už len vítaným bonusom.